Strona głównatechnologia9 kroków do wybory najlepszego hostingu

9 kroków do wybory najlepszego hostingu

AUTOR

Kategorie

Na początku musimy określić przede wszystkim Twoje potrzeby i dopiero na ich podstawie dopasować jak najlepszą ofertę. Pokrótce przedstawię Ci w punktach, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego hostingu:

1. Przestrzeń dyskowa

Musisz określić wirtualną przestrzeń, jaka będzie Ci niezbędna do funkcjonowania Twoich stron internetowych. Możesz potrzebować jej wiele, jeżeli będziesz prowadził videobloga lub zamieszczał dużo zdjęć na swoich stronach.

2. Transfer danych

Parametr określający maksymalną ilość danych, jaką użytkownicy mogą pobrać. Warto się zorientować jak duża będzie Twoja strona oraz ile w przybliżeniu będą ważyć jej obrazki i inne elementy. Jeżeli przykładowy obrazek zajmuję 1Mb i jest wysyłany do dwóch internautów przeglądających stronę, wygenerowany przez nich transfer wynosi 2 Mb. W przypadku, gdy zabraknie transferu boty nie zindeksują poprawnie witryny. Przy dłuższym braku transferu ruch botów będzie całkowicie uniemożliwiony, przez co zaczną wyindeksowywać stronę, a to z pewnością spowoduje spadek pozycji wypracowanej wcześniej w wyszukiwarce.

Podsumowując te dwa punkty należy upewnić się czy w razie przekroczenia limitu przestrzeni dyskowej lub transferu nasza strona wyłączy się, a nie będzie automatycznie obsługiwać internautów przekraczając tym samym limit, za co zapłacimy karę.

3. Obciążenie procesora na serwerze

Punkt ten jest ściśle powiązany z punktem 2. Im większy transfer, tym większe obciążenie procesora. Może się zdarzyć, że firma hostingowa rozwiąże z nami umowę w związku z dużym zużyciem zasobów, nawet w przypadku wykorzystania ułamka zużytego transferu.

4. Kopie bezpieczeństwa danych

Sprawdź to koniecznie. Jeżeli firma hostingowa nie robi jej zbyt często może się okazać, że w przypadku awarii stracisz ważne dane.

5. Obsługa klienta

Plusem dla firmy hostingowej jest to, jeżeli pomoc z ich strony dostępna jest przez całą dobę. Zwróć również uwagę na ilość kanałów komunikacji. Oprócz tradycyjnego telefonu, profesjonalne firmy wykorzystują dziś czaty, kontakt e-mailowy lub komunikatory internetowe.

6. Przestudiuj regulamin firmy hostingowej

Na pierwszy rzut oka wszystkie wydają się być podobne.

7. Przetestuj usługę firmy hostingowej

Firmy hostingowe dają często darmowy okres próbny na korzystanie z ich usług.

8. Opinie na forach internetowych

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że niekiedy wypowiadają się zaawansowani użytkownicy, którzy mają większe wymagania lub osoby, które chcą po prostu danej firmie zaszkodzić.

9. Sprawdź uptime

Uptime to czas bezawaryjnego działania serwera w ciągu roku. Prawidłowy uptime to 99,9%. Jeżeli jest niższy nie korzystaj z usług danej firmy hostingowej.

Poza tymi punktami warto również zwrócić uwagę na ilość baz danych, ilość skrzynek pocztowych, ilość możliwych domen, subdomen, ilość kont FTP, dostęp do zadań CRON, własne ustawienia PHP czy choćby kilka adresów IP na jednym hostingu.

Jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie informację na temat narzędzi niezbędnych do prowadzenia Twojego własnego e-biznesu zapisz się na formularz po prawej stronie.

Author

Udostępnij