Muzyka tworzona za pomocą komputera

Muzyka tworzona za pomocą komputera

Tworzenie muzyki za pomocą komputera

Branża muzyczna dynamicznie się zmienia. Kiedyś do nagrania swojego utworu, potrzebna była wizyta w studio, która często kosztowała nas dużą cześć wypłaty. Szczególnie w przypadku, kiedy ktoś był niedoświadczony, wtedy czas płacony za każdą godzinę użytkowania – dość znacznie się wydłużał. Z czasem sytuacja bardzo się zmienia. Jeżeli ktoś ma wystarczająco samozaparcia może na własną rękę zrealizować swój utwór w domu. Możliwości jakie daje nam komputer są ogromne. Szczególnie jeżeli porównamy je z tym co miało poprzednie pokolenie. Komputer to teraz maszyna, która daje nam możliwość tworzenia własnych produkcji muzycznych – na wysokim poziomie, który w małym stopniu odstaje od tych produkowanych w ogromnych studiach. Narzędzia jakie ma obecne pokolenie są niezwykłe i dają ogromne możliwości.

Bez prawdziwych instrumentów

Programy do produkcji muzyki dają nam możliwości korzystania praktycznie wszystkich znanych nam instrumentów. Wszystko opiera się na wyborze danego dźwięku i odpowiedniej obróbce. Dobry program oferuje nam szeroką gamę zabiegów jakie możemy wykonać na każdym dźwięku. Edycja jest praktycznie nieograniczona i zależy tylko od producenta. Możliwości jakie daję obecne programy do tworzenia muzyki, są ogromne i widać to w produkcjach, które możemy aktualnie słuchać. Dzieciaki mogą uczyć się produkowania bitów z poradników w internecie. Nie potrzebne są obecnie żadne kursy, czy też specjalna szkoła. Wiedza jest podana na tacy i w dodatku darmowa. Wszystko zależy od zaangażowania danej osoby, która chce zostać producentem. Nie ważne w jakim stylu chcemy działać, dostępne jest wszystko. Poradniki wykonane są na bardzo wysokim poziomie i są często dostosowane do poziomu danego ucznia. Podobnie jest w przypadku wokalistów. Wiedzę na temat odpowiedniego śpiewania możemy nabyć za pomocą specjalistycznych poradników. Być może nie zastąpi to lekcji na żywo z instrumentem i nauczycielem, ale jak widać – nie wszyscy tego potrzebują. Większość artystów, którzy są aktualnie w czołówce popularności, wśród młodych ludzi są samoukami. Muzyka od zawsze była buntem, czymś co może robić każdy. Obecne czasy pokazują to w bardzo dobry sposób.

Własne studio w domu

Po odpowiednim przeszkoleniu możemy zastanowić się nad zakupem lepszego sprzętu. Odpowiednia karta dźwiękowa, klawiatura sterująca i dobre nagłośnienie – to podstawa u domowych producentów muzyki. Wszystko nadal odbywa się tylko na komputerze, ale dzięki co raz to lepszym narzędziom – wszystko jest prostsze i nasze możliwości jeszcze bardziej się powiększają i efekt końcowy jest lepszy. Na temat budowania domowego studia możemy znaleźć masę poradników w internecie. Dobór odpowiedniego sprzętu, wybór miejsca, czy też to jak mamy obchodzić się z artystą, który przyjdzie do nas nagrywać. Wszystko jest podane na tacy w formie przystępnych dla każdego poradników.

Głosy starszych muzyków

Często możemy spotkać się z tym, że osoby, które nie działały w swojej młodości w ten sposób – mówią, że produkcje wykonywane w całości na komputerze są pozbawione duszy i nie są autentyczne. Ten temat jest trudny i nie ma na niego jasnej odpowiedzi, każda produkcja jest inna i każdy podchodzi do muzyki inaczej. Dobrym przykładem produkcji, które są pozbawione warstwy artystycznej są te tworzone przez osoby, które nagrywają filmy na YouTube. Ktoś, kto ma doświadczenie z muzyką od razu widzi, że tego typu produkcje nie mają w sobie nawet minimalnej warstwy artystycznej. To po prostu piosenki nagrane z potrzeb rynku. Muzyka rozrywkowa była z nami zawsze i będzie tak pewnie przez bardzo długi czas, ale nie uważam tego za coś złego. Rynek muzyczny znajdzie miejsce – dla każdego. Słuchacz musi znaleźć sobie swój ulubiony styl. Jeżeli taka muzyka mu odpowiada, jest to jego sprawa. Jeżeli ktoś wkłada swoje emocja w tworzenie, wtedy nie jest ważne w jaki sposób wykonuje swoje produkcje. Liczy się to co dany utwór na przekazać, a nie jakie narzędzie zostały wykorzystane do jego stworzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *