Nokia powraca do gry. Na razie na rynek inteligentnych zegarków

Nokia powraca do gry. Na razie na rynek inteligentnych zegarków

Jesteśmy właśnie świadkami ponownego wejście na rynek konsumencki Nokii wraz z nabyciem francuskiego producenta SmartWatch’y, Withings za 191 milionów dolarów. Oczekuje się, że przejęcie dokona się w trzecim kwartale, a zespół Withings zostanie włączony w szeregi Nokia Technologies.

CEO firmy Nokia, Rajeev Suri mówi również o strategicznym znaczeniu obszaru “cyfrowego zdrowia” dla fińskiego producenta. Dodaje, że firma podejmuje konkretne działania, by wykorzystać okazję w tym dużym i ważnym rynku.

“Dzięki temu przejęciu, Nokia umacnia swoją pozycję wykorzystując moc naszej zaufanej marki, pasuje do naszych celów firmy poszerzania ludzkich możliwości…stawia nas w sercu bardzo dużego rynku, gdzie możemy dokonać znaczącej różnicy w życiu ludzkim.” – dodaje Suri.

Najnowszym zegarkiem Withings jest Activité Steel. Zegarek oferuje mnóstwo czujników, które mogą śledzić codzienne czynności, a wszystko to w obudowie, która wygląda jak tradycyjny zegarek. Wszystkie produkty są kompatybilne z systemem Android oraz iOS dzięki aplikacji Health Mate do przeglądania codzienny statystyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *